Solid og anerkjent bryggespesialist

Foto: Sandefjord Næringsforening

Solid og anerkjent bryggespesialist

02.02.2024

På Fokserød, tett på E18, holder Nordocks til i lyse lokaler. Siden 1998 har de levert brygger og kaianlegg i høy kvalitet og med god service til kunder i hele Norge. De tilbyr alle type flytebrygger, fastbrygger, rehabilitering og alt av utstyr som naturlig hører til brygger.

En solrik vinterdag med masse snø, blir vi tatt imot av Premakumar Thambiraja. De fleste kjenner han som Prem. Som 19 åring flyttet han fra Sri Lanka til Norge. I dag er han deleier, daglig leder og styremedlem i Nordocks.

-  Vi er totalentreprenør og leverer alt fra private brygger til større bryggeanlegg og marinaer, sier Prem. Kundene våre deler vi inn i fire kategorier; offentlig, eiendomsutviklere, båtforeninger og privatkunder.

Optimist for 2024
I kontorer på Thorøya, så selskapet dagens lys i 1998. Etter hvert meldte behovet seg for mer plass, og flyttelasset gikk til Fokserød. I dag teller selskapet 23 medarbeidere, og omsetningen i 2022 var på 45 millioner.

- Etter 30 år i bransjen, har vi fått mye erfaring som kundene nyter godt av. Vi er med i hele prosessen fra planlegging og prosjektering til utføring av selve prosjektet, fortsetter Prem. Nærmere 70 prosent av omsetningen vår er offentlige leveranser. Etter solid vekst i mange år, merket vi at renteøkningene bidro til lavere etterspørsel fra privatpersoner med sjønære hytter i fjor. Jeg er optimist for 2024 og året har startet med god aktivitet.

Satser i Nord-Norge
I 2023 etablerte Nordocks sitt første avdelingskontor utenfor Sandefjord. Valget falt på Bodø som er sentral for marinebaserte virksomheter i Nord-Norge. 

- Vår nye satsning i Nord-Norge er spennende for oss. Det er mange eldre kaier i nord, og vi tror det ligger et stort potensial i rehabilitering og rekonstruksjon, sier Pram. I Lofoten er det mange aktører som driver eiendomsutvikling i nærheten av vann. Etableringen i Bodø gjør at vi kommer nærmere kundene, og vi har gitt oss selv tre år på å se hvordan utviklingen går. Så langt, ser det lovende ut. Nylig tegnet vi rammeavtale med Bodø Havn.

Kundenes tillitt viktigst
Majoriteten av kundene til Nordocks holder til på Østlandet. Fra kontoret i Sandefjord betjenes kunder fra Lillehammer til Søgne. Fra det nyetablerte kontoret i Bodø, når selskapet kunder i hele Nord-Norge.

- For oss er det viktig å skape tillit og kundene har førsteprioritet, sier Prem. Uten tillitt fra kundene, vil det ikke være mulig å utvikle selskapet slik vi ønsker. Vi har alle nødvendige sertifiseringer, og jobber etter verdiene sikkerhet, miljø, respekt og integritet. Det er medarbeiderne våre som skaper resultatene, og vi er opptatt av at vi sammen utvikler Nordocks for framtiden. 

Nordocks – en inkluderende bedrift
Nordocks er en inkluderende bedrift og svært glade for det gode samarbeidet de har med Globale Sandefjord, Mulighetshuset og NAV Sandefjord.

- Blant våre 23 medarbeidere, har vi fem nasjonaliteter. Gjennom Globale Sandefjord og video-CV-ene de lager, fant vi den perfekte medarbeider fra Albania med master i markedsføring. Et funn for oss og medarbeideren er virkelig en god bidragsyter og skaper puls i selskapet, i tillegg til gode resultatet, sier Prem. Gjennom Mulighetshuset har vi rekruttert en fantastisk flott gutt som nå jobber med aktuelle sertifiseringer. Vi ønsker å gi han mer ansvar. Vi bryr oss om medarbeiderne, og ønsker at de skal ha det bra på jobb. Å vise tillitt, fjerne fordommer og vise at vi alle er like mye verdt som mennesker, er helt avgjørende, avslutter Prem med et stort, varmt smil.

**
Se prosjekter Nordocks har utført HER.


Tilbake

Artikler

  • Medarbeidere i Sandefjord Næringsforening

    Nyheter - 06.07.2026

    God sommer!

    Fra mandag 13. juli starter vi noen ukers ferie. Vi gleder oss til sommer og sol i Norges fineste kommune, Sandefjord. I ukene som kommer vil det myldre av aktiviteter her for store og små.

    Les mer
  • Velkommen til nye medlemmer!

    Nyheter - 04.07.2026

    Velkommen til nye medlemmer!

    Det er alltid hyggelig å ønske nye medlemmer velkommen til Sandefjord Næringsforening. Mange nye bedrifter har blitt en del av foreningen i 2. kvartal, og vi gleder oss til å bli bedre kjent med dere.

    Les mer
  • Ny bachelormulighet hos Gokstad Akademiet!

    Nyheter - 25.06.2026

    Ny bachelormulighet hos Gokstad Akademiet!

    Veien fra høyere fagskoleutdanning til bachelorgrad har blitt kortere. Gjennom et nytt samarbeid med Southampton Solent University i England gir Gokstad Akademiet studentene mulighet til å bygge videre på utdanningen sin og oppnå en internasjonalt anerkjent bachelorgrad. Enten du allerede har fullført en høyere fagskolegrad ved Gokstad Akademiet, eller vurderer å starte studiene, åpner samarbeidet døren til nye muligheter.

    Les mer
  • Tre nye stjerner avduket!

    Nyheter - 23.06.2026

    Tre nye stjerner avduket!

    I dag ble tre nye gründerstjerner avduket i Dronningensgate på utsiden av Gründeriet. Målet med stjernene er å hedre noen av de som har skapt store arbeidsplasser og bidratt til å forme Sandefjord til det byen er i dag.

    Les mer
  • Storsatsning hos Komplett.no!

    Nyheter - 19.06.2026

    Storsatsning hos Komplett.no!

    I disse dager bygges det en helt ny arena hos Komplett.no. En Gaming Hub er i ferd med å ta form. Konsernet satser stort på E-sport og ble i mars i år tittelsponsor for Norges største e-sportliga. Komplettligaen er en del av et nytt strategisk samarbeid med Skagerrak Technologies. Vi har fått en sniktitt i lokalene som skal transformeres til Norges største og råeste samlingspunkt for E-sportentusiaster.

    Les mer
  • For en fin kveld!

    Nyheter - 18.06.2026

    For en fin kveld!

    I går inviterte vi til hagefest på vakre Midtåsen. Det siste arrangementet før sommerferien. For en fantastisk flott kveld det ble med over 110 deltakere fra vårt lokale næringsliv. God stemning, nye bekjentskaper, deilig mat og stemningsfull underholdning. 

    Les mer
  • Bli arbeidslivsmentor!

    Nyheter - 17.06.2026

    Bli arbeidslivsmentor!

    Har du lyst til å være mentor for studenter på USN?
    For å forberede studentene på overgangen fra studier til arbeidsliv tilbys det også i år et arbeidslivsmentorprogram for bachelorstudenter ved USN Handelshøyskolen og ingeniørutdanningene. Programmet gir studentene verdifull innsikt i arbeidslivet, mulighet til å bygge nettverk og økt forståelse for hvilke kompetanser og forventninger som møter dem etter endt utdanning. 

    Les mer
  • Velkommen til nye SNF-ere!

    Nyheter - 16.06.2026

    Velkommen til nye SNF-ere!

    I dag hadde vi et hyggelig lunsjmøte for våre nye medlemmer. Med stolene rundt bordet fylt opp, fikk vi en fin anledning til å bli bedre kjent med de nye bedriftene.

    Les mer
  • En vekstreise bygget på involvering

    Nyheter - 14.06.2026

    En vekstreise bygget på involvering

    Fra oppstart på hjemmekontor til nasjonal vekst! I dag har Involved over 30 medarbeidere og seks kontorer fordelt fra øst til vest i Norge. Med hovedbase strategisk plassert i Sandefjord, har selskapet hatt en vekstreise det står respekt av.

    Les mer
  • Fullt hus på frokostmøte om verdensøkonomi og lokale utsikter!

    Nyheter - 09.06.2026

    Fullt hus på frokostmøte om verdensøkonomi og lokale utsikter!

    For en start på dagen! Nærmere 250 SNF-ere var samlet til frokostmøte for å høre mer om verdensøkonomi, norsk næringsliv og lokale utsikter i en tid preget av uro, omstilling og store endringer. Sammen med SpareBank 1 Sør-Norge og NHO fikk vi innsikt i drivkreftene som påvirker økonomisk vekst, arbeidsmarked, boligmarked, renter og valuta – og ikke minst hva dette betyr for næringslivet i Sandefjord.

    Les mer
  • Bilde av av en fontene hvor det er vann som spruter opp rundt en hval og en båt

    Nyheter - 08.06.2026

    Sandefjordsindeksen 2026

    Vi er stolte av å lansere den andre versjonen av Sandefjordsindeksen sammen med SpareBank1 Sør-Norge og Sandefjord kommune. Sandefjordsindeksen tar pulsen på næringslivet og gir verdifull innsikt i den lokale utviklingen. Vårt ønske er at vi alle skal bli bedre kjent med den viktige rollen bedriftene spiller for å sikre vår felles velferd. God fornøyelse!

    Les mer
  • En hyllest til byens gründere!

    Nyheter - 07.06.2026

    En hyllest til byens gründere!

    Det som har blitt en årlig tradisjon i Sandefjord, er også en viktig markering av byens identitet og verdiene vi ønsker å løfte frem. Den 23. juni avduker vi 3 nye stjerner til «Walk of Fame» utenfor Gründeriet i Dronningens gate. Gründerstjernene hedrer mennesker som gjennom mot, skaperkraft og langsiktig innsats har hatt stor betydning for næringslivet og utviklingen av Sandefjord og gir samtidig anerkjennelse til menneskene bak virksomhetene.

    Les mer
  • Et høyskoletilbud vil styrke Sandefjord

    Nyheter - 04.06.2026

    Et høyskoletilbud vil styrke Sandefjord

    Leserinnlegg: Sandefjord er en av de største kommunene i Norge uten et utdanningstilbud på høyskole- eller universitetsnivå. Det er et paradoks – og en utfordring. For dersom vi skal lykkes med å utvikle byen videre, trenger vi flere unge mennesker, høyere kompetanse og et mer attraktivt bymiljø. Derfor er satsingen på Campus Sandefjord så viktig med Sandefjord kommune og Sandefjord Næringsforening som prosjekteiere.

    Les mer
  • Eksperter på  lynbeskyttelse!

    Nyheter - 31.05.2026

    Eksperter på lynbeskyttelse!

    Som en del av det ledende, internasjonale og familieeide tyske selskapet DEHN, så DEHN Norge dagens lys i Oktober 2024. På kort tid har selskapet, som holder til i Sandefjord sentrum omgitt av historisk arkitektur i Byparken, hatt høy fart og allerede markert seg i markedet. Vi tok en prat med to hyggelige karer som jobber med å sikre bygg og verdier mot lyn og overspenning og som hver dag formidler viktig kompetanse til kunder over hele landet.

    Les mer
  • Kraften i mangfoldige team!

    Nyheter - 28.05.2026

    Kraften i mangfoldige team!

    Sammen med Globale Sandefjord gikk den andre mangfoldpulsen av stabelen med 55 deltakere fra næringslivet.
    En veldig fin og inspirerende start på morgenen der tema for møtet var "Kraften i mangfoldige team". Mangfoldspuls satte fokus på psykologisk trygghet og hvordan mangfold kan bli en reell drivkraft i arbeidslivet.

    Les mer
  • NewUse skaper resultater for mennesker og miljø

    Nyheter - 20.05.2026

    NewUse skaper resultater for mennesker og miljø

    I dag inviterte vi med SNF-medlemmer på bedriftsbesøk til NewUse. I en tid der både næringslivet og samfunnet etterlyser flere bærekraftige løsninger, viser de hvordan sosialt entreprenørskap kan gjøre en reell forskjell – både for mennesker, miljø og lokalt arbeidsliv.

    Les mer
  • Jotun investerer i Sandefjord!

    Nyheter - 19.05.2026

    Jotun investerer i Sandefjord!

    I dag ble første spadetak tatt for Jotuns nye lager på Danebuåsen i Sandefjord. I jubileumsåret 2026 investeres det og satses i hjembyen. Det er viktig og vil gi stor aktivitet for flere lokale bedrifter. Fra et samfunnsperspektiv betyr det at en betydelig mengde tungtrafikk blir flyttet ut av Sandefjord sentrum.

    Les mer
  • 40 kommunale sommerjobber!

    Nyheter - 18.05.2026

    40 kommunale sommerjobber!

    Det kan være krevende for ungdom under 18 år å skaffe seg sin første sommerjobb. Derfor samarbeider Sandefjord kommune og NAV Sandefjord for å gi flere unge muligheten til arbeid i sommerferien. I fjor fikk sju ungdommer sommerjobb i kommunen, mens antallet i år er økt til 40.

    Les mer
  • 100 år med vekst og internasjonalisering

    Nyheter - 12.05.2026

    100 år med vekst og internasjonalisering

    I år feirer Jotun 100 år, og i dag inviterte de til frokostmøte sammen med oss i Sandefjord Næringsforening. Interessen for å delta var så stor, at møtet måtte arrangeres to ganger med samlet 250 deltakere. For en fin og interessant start på dagen det ble. Et stort takk til Jotun som var dagens vertskap.

    Les mer
  • Et nytt blikk på eldreomsorg

    Nyheter - 10.05.2026

    Et nytt blikk på eldreomsorg

    Med en voksende eldrebølge og økende press på helse- og omsorgstjenestene blir tid til menneskelig nærvær stadig viktigere. Muntre er etablert på bakgrunn av gründer Silje Margrethe Fønhus sine erfaringer fra mange år som sykepleier med særlig innsikt i demensomsorg, og et tydelig ønske om å gjøre en forskjell. Vi tok en prat med medlemsbedriften for å høre hvordan de bygger en tjeneste som treffer et økende behov.

    Les mer
  • Pitch & mingle!

    Nyheter - 07.05.2026

    Pitch & mingle!

    I dag startet vi morgenen sammen med 25 herlige SNF-ere på Pitch & mingle. Med gode pitcher fra scenen fikk bedriftene vist seg frem, og det var flott å se innsatsen som ble lagt ned av alle deltakerne. Dette ble en fin start på morgenen hos RG15 og det viser det fine næringslivet vi har her i regionen.

    Les mer
  • KI som skaper verdi!

    Nyheter - 03.05.2026

    KI som skaper verdi!

    Med kontorer over hele landet – fra sør til nord – har Bouvet en tydelig tilstedeværelse også i Sandefjord. På Fokserød sitter rundt 40 ansatte som jobber tett på både regionale og nasjonale virksomheter. I en bransje preget av høy innovasjonstakt og økende KI-fokus, er verdiskaping og faktisk nytteverdi et tydelig gjennomgående tema. Samtidig jobber Bouvet målrettet med mangfold og kompetanseutvikling, og har en god representasjon av kvinner i tech.

    Les mer
  • Sommerjobb åpner døren til arbeidslivet

    Nyheter - 03.05.2026

    Sommerjobb åpner døren til arbeidslivet

    Leserinnlegg:
    I Sandefjord står nærmere 10 000 mennesker i arbeidsfør alder utenfor jobb og utdanning. Det har store kostnader, både for den enkelte og for samfunnet. Arbeid handler om mer enn lønn: Det gir mening, tilhørighet og mestring, og styrker både helse og selvstendighet. Når flere får slippe til, bygger vi et mer inkluderende arbeidsliv. En sommerjobb kan være døren inn.

    Les mer
  • U40 Sandefjord på Stortinget!

    Nyheter - 26.04.2026

    U40 Sandefjord på Stortinget!

    U40 Sandefjord er en del av Sandefjord Næringsforening og samler unge arbeidstakere i alderen 20–40 år. Gjennom året arrangeres en rekke faglige og sosiale møteplasser, og nylig fikk nettverket oppleve et av årets høydepunkter: invitasjon til Stortinget fra Sandefjords egen Erlend Larsen.

    Les mer
  • ;

Informasjonskapsler (Cookies)