Foto: Sandefjord Næringsforening
SAS i gang fra TORP!
28.04.2024
Søndag ettermiddag hadde SAS sin første flyvning fra TORP til København. Framover tilbyr de daglige forbindelser med unntak av lørdag. Det betyr gode forbindelser til Europa og resten av verden. Vi som bor her, må bruke flyplassen!
- Det er svært viktig for oss å ha et solid nettverksselskap med en hub-forbindelse slik at det internasjonale næringslivet i regionen vår kan komme raskt ut til viktige reisemål i Europa og andre deler av verden. Gode forbindelser til blant annet New York, Amsterdam, Hamburg, Shanghai og London Heathrow er blant reiserutene som når blir lett tilgjengelig. SAS er Skandinavias største flyselskap og vi håper og tror at dette er starten på et mer omfattende samarbeid, der vi kan bygge opp igjen København som et viktig knutepunkt fra TORP» sier Gisle Skansen, administrerende direktør på Torp Sandefjord Lufthavn.
Totalt 11 ukentlige avganger fra TORP til København
Ved at SAS samarbeider både med airBaltic og Widerøe, gjør at TORP vil ha totalt elleve avganger i uken direkte til København. Seks med SAS, tre med airBaltic og to med Widerøe, hvor alle kan bookes fra sas.no eller reisebyrå for bestilling.