IT-folka som bryr seg!
29.05.2023
I et flunkende nytt kontorbygg på Sem har vårt medlem Evelon nylig flyttet inn. Nærhet til kundene er viktig. Med nærmere tusen aktive kunder, er selskapets ambisjon å være en kortreist IT-partner kundene kjenner, med personlig oppfølging.
Stian Vik Gabrielsen er for mange et kjent ansikt fra Komplett. Noen husker han kanskje fra tiden hvor han briljerte på håndballbanen for Runar. Det er riktignok noen tiår siden. Nå er han administrerende direktør i Evelon.
- Selskapet er et resultat av vekst- og kapitalpartner Varro sin ambisjon om å etablere en solid IT-aktør for bedriftsmarkedet med hovedsete i Vestfold, forteller Stian. Vår største eier er Mattisberget som familien Gleditsch står bak. Det er fantastisk spennende å være med å bygge opp dette nye selskapet. Så langt er fire virksomheter kjøpt opp og innlemmet. I dag teller vi 70 dyktige medarbeidere, og hadde en samlet omsetning på 170 millioner i 2022.
Evelon har kontorer i Brevik, Sem, Oslo, Kongsberg og Lillehammer. Kjernekundene er små og mellomstore bedrifter som ønsker en god samarbeidspartner for å sikre det digitale løftet.
- Vi sørger for at kundene kan sove godt om natten, fortsetter Stian. Vi tilbyr tjenester innen datasikkerhet, drifter applikasjoner og programvare i vårt eget datasenter, og ikke minst tilbyr vi alt av tjenester innen Office 365 og teams. Vi bryr oss oppriktig om kundene, og sørger for å finne løsninger kundene er fornøyde med.
- Det er store bransjeforskjeller på hvordan kundene opplever tiden vi er inne i. Usikkerhet er krevende å forholde seg til. Vi velger å være optimistiske og realistiske, avslutter Stian Vik Gabrielsen.