Foto: USN
Bli arbeidslivsmentor!
17.06.2026
Har du lyst til å være mentor for studenter på USN?
For å forberede studentene på overgangen fra studier til arbeidsliv tilbys det også i år et arbeidslivsmentorprogram for bachelorstudenter ved USN Handelshøyskolen og ingeniørutdanningene. Programmet gir studentene verdifull innsikt i arbeidslivet, mulighet til å bygge nettverk og økt forståelse for hvilke kompetanser og forventninger som møter dem etter endt utdanning.
Hvem kan være mentor?
USN ønsker å knytte til seg mentorer som har, eller nylig har hatt, stilling som leder eller fagspesialist eller som gründer, styremedlem e.l. i arbeidslivet eller lang erfaring fra arbeidslivet (privat, offentlig og/eller frivillig sektor). Det søkes etter bredde i bransjer og bakgrunn hos mentorene, også aldersmessig.
Tidligere mentor sier:
-Det er alltid positivt og lærerikt å ha kontakt med unge mennesker. Utveksling av synspunkter og erfaringer over generasjonsgrensene beriker begge parter.
Hva kan mentorprogrammet gi deg som mentor?
Som mentor får du muligheten til å dele erfaringer, bygge relasjoner med fremtidens arbeidstakere og styrke kontakten med både næringslivet og USN. Programmet gir innsikt i dagens studier og studentenes perspektiver på faglige spørsmål, karrierevalg og arbeidsliv. Mentorrollen handler også om gjensidig læring. Studentene bidrar med nye perspektiver, oppdatert kunnskap og innsikt i kommende generasjoners forventninger til arbeidslivet.
Alle mentorer inviteres til Mentor Master Class i september, som gir en solid innføring i mentoring og mulighet til å møte mentorer fra ulike fagmiljøer og campus. Etter fullført mentorperiode mottas et mentorsertifikat som dokumentasjon på deltakelsen.
Meld din interesse HER.